خرید و فروش دی‌اکسید تیتانیوم

خرید و فروش دی‌اکسید تیتانیوم- دی‌اکسید تیتانیوم چیست؟

تیتانیوم، نهمین عنصر رایج در پوسته زمین، فلزی است که معمولاً در گیاهان و حیوانات یافت می‌شود. این فلز به‌طور طبیعی با اکسیژن در تماس است و اکسیدهای تیتانیوم را ایجاد می‌کند. این اکسیدها معمولاً در سنگ معدن، گردوغبار، ماسه و خاک یافت می‌شود. این فلز در حالت اکسیدی نیز کاربردهای زیادی در صنایع مختلف از آرایشی و بهداشتی تا صنایع هوایی دارد. در این مطلب شما را با دی‌اکسید تیتانیوم آشنا می‌کنیم و روشی آسان برای دسترسی به فروشگاه‌های مواد ارائه‌دهنده‌ی برای خرید و فروش دی اکسید تیتانیوم معرفی خواهیم کرد.

دی‌اکسید تیتانیوم  چیست؟

دی‌اکسید تیتانیوم ماده‌ای سفید رنگ براق بوده و در بسیاری از محصولات رایج در بازار کاربرد دارد. این ماده هنوز دارای ویژگی‌های خاصی است که کمتر شناخته شده است. این اکسید به‌عنوان ماده‌ای مفید برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و جلوگیری از سرطان پوست شناخته می‌شود. دی‌اکسید تیتانیوم ترکیبی معدنی بوده و خواص غیر سمی دارد. این ماده خنثی و ایمن است.  بسیاری از افراد دی‌اکسید تیتانیوم را به‌عنوان ماده‌ای فعال در ضد آفتاب‌ها می‌شناسند. این ماده دارای نقطه ذوب بسیار زیاد ۱۸۴۳ درجه سانتی‌گراد و نقطه‌جوش ۲۹۷۲ ​​درجه سانتی‌گراد است. بنابراین به‌طور طبیعی به‌صورت جامد وجود دارد. در شکل ذرات این ماده در آب نامحلول بوده و هم‌چنین عایق نیز هست.

ساختار بلوری دی‌اکسید تیتانیوم

دی‌اکسید تیتانیوم در هفت شکل مختلف وجود دارد که هر کدام ویژگی منحصر به خود را دارد. برخی از این اشکال را می‌توان در مقیاس نانو نیز سنتز و مورد استفاده قرار داد. در این اندازه‌های کوچک و در غلظت‌های پایین، این اکسید شفاف به نظر می‌رسد و این امر باعث می‌شود در کرم‌های ضد آفتاب مورد استفاده قرار گیرند.

دی‌اکسید تیتانیوم به دو شکل اصلی تولید می‌شود. دی‌اکسید تیتانیوم رنگ‌دانه‌ای که بیش از ۹۸ درصد از کل تولید را در بر می‌گیرد. این نوع دی‌اکسید تیتانیوم از ویژگی‌های پراکندگی نور عالی برخوردار است. شکل دیگری دی‌اکسید تیتانیوم تولیدی، نانو دی‌اکسید تیتانیوم است. دی‌اکسیدهای تیتانیوم در مقیاس نانو شفاف بوده و حداکثر جذب اشعه‌ی فرابنفش را دارند.

کاربردها

دی‌اکسید تیتانیوم خالص پودری سفید رنگ است که می‌توان از آن رنگ‌دانه سفید و روشن تولید کرد. این ماده یک قرن است که در طیف وسیعی از محصولات صنعتی و مصرفی از جمله رنگ، روکش، چسب، کاغذ، پلاستیک و لاستیک، جوهر چاپ، پارچه و منسوجات روکش‌دار، و همچنین سرامیک، پوشش کف، مواد سقف، لوازم‌آرایشی، خمیردندان، صابون، عوامل تصفیه آب، داروها، رنگ‌های خوراکی، محصولات خودرو، کرم‌های ضد آفتاب و کاتالیزور مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه برخی از آن‌ها ر ا بر اساس نوع دی‌اکسید تیتانیوم کاربردی ( رنگ‌دانه‌ای یا نانو ) توضیح می‌دهیم.

دی‌اکسید تیتانیوم رنگ‌دانه‌ای

  • رنگ و پوشش: دی‌اکسید تیتانیوم باعث ایجاد شفافیت و دوام می‌شود و تضمین کننده طول عمر رنگ و محافظت از سطح رنگ‌شده است.
  • پلاستیک، چسب و لاستیک: دی‌اکسید تیتانیوم می‌تواند به حداقل رساندن شکنندگی، محو شدن و ترک‌خوردگی که در پلاستیک‌ها و سایر مواد در نتیجه قرار گرفتن در معرض نور رخ می‌دهد، کمک کند.
  • لوازم‌آرایشی: دی‌اکسید تیتانیوم رنگ‌دانه در برخی از لوازم‌آرایشی برای پنهان کردن لکه‌ها و روشن شدن پوست استفاده می‌شود.
  • کاغذ: کاربرد دیگر دی ‌اکسید تیتانیوم رنگ‌دانه‌ای، برای پوشاندن کاغذ بوده و آن را سفیدتر و روشن‌تر می‌کند.
  • مواد و ترکیبات تماس با غذا: این ماده، مواد غذایی، نوشیدنی‌ها، مکمل‌ها و داروها را از تخریب زودرس محافظت می‌کند و طول عمر محصول را افزایش می‌دهد. رده‌های خاصی از دی‌اکسید تیتانیوم با رنگ‌دانه با درجه خلوص بالا نیز در قرص‌های دارویی، روکش کپسول و به‌عنوان کمک تزئینی در برخی از غذاها استفاده می‌شود.
  • دی‌اکسید تیتانیوم رنگ‌دانه ای

دی‌اکسید تیتانیوم نانو

  • کرم ضد آفتاب: دی‌اکسید تیتانیوم در مقیاس نانو در برابر نور مرئی شفاف می‌شود درحالی‌که به‌عنوان جاذب مؤثر اشعه فرابنفش عمل می‌کند. ازآنجاکه اندازه ذرات بسیار کوچک است، نانو دی‌اکسید تیتانیوم نور مرئی را منعکس نمی‌کند، اما نور ماوراءبنفش را جذب کرده و مانعی شفاف ایجاد کرده که از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کند. به گفته بنیاد سرطان پوست، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب حاوی دی‌اکسید تیتانیوم می‌تواند از بروز سرطان پوست جلوگیری کند.
  • کاتالیزورها: دی‌اکسید تیتانیوم در مقیاس نانو به‌عنوان یک ماده پشتیبان برای کاربردهای کاتالیزور استفاده می‌شود. کاربردهای عمده آن در صنعت خودرو برای حذف انتشار گازهای مضر خروجی و در نیروگاه‌ها برای حذف اکسیدهای نیتروژن است.

خرید و فروش دی‌اکسید تیتانیوم

پیش‌تر برای خرید و فروش دی‌اکسید تیتانیوم و مواد معدنی و شیمیایی دیگر، اغلب مجبور به حضور در فروشگاه‌ها و یا تماس تلفنی با آن‌ها بودیم. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی به‌ویژه فناوری اطلاعات کمتر به فکر چنین کاری می‌افتیم. اطلاعات شرکت‌ها و فروشگاه‌های مختلف به همراه محصولاتشان در سایت‌ها وجود دارد. یکی از این سایت‌های معتبر که اطلاعات قابل‌ملاحظه‌ای را در ارتباط با فعالان حوزه مواد شیمیایی در اختیار افراد قرار می‌دهد سایت تموک است. هم چنین گروه تموک به ارائه اپلیکیشن موبایل نیز پرداخته است که با نصب سریع و آسان آن بتوان در هر کجا و از طریق ورود به اپلیکیشن اطلاعات لازم برای خرید و فروش دی‌اکسید تیتانیوم و انواع دیگر مواد شیمیایی دست یافت.

خرید و فروش دی‌اکسید تیتانیوم

در پایان

دی‌اکسید تیتانیوم حدود ۱۰۰ سال است که در محصولات مختلف مورد استفاده قرار گرفته است و این روند هم چنان ادامه دارد. برای خریدوفروش این اکسید فلزی مهم تموک همراه همیشگی شماست!

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *