سنگ آنتیک چیست؟ انواع مدل های سنگ آنتیک

سنگ آنتیک چیست؟

انواع سنگ آنتیک جدید شامل سنگ آنتیک پشت تلویزیون، سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان و…، از قرار دادن قطعات شکسته و خرده سنگ‌ها در کنار هم، و چسباندن آنها با چسب‌هایی با پایه رزین ساخته می‌شوند. انواع سنگ انتیک جدید معمولا از ترکیب ضایعات سنگ‌های تزیینی تراورتن و مالون تولید می‌شوند.

سنگ انتیک تراورتن بافت زیبایی دارد، و استحکام و شکل‌پذیری آن نیز باعث قابلیت بالای برش و ساب تراورتن می‌شود. این موارد باعث برتری این سنگ از لحاظ هزینه تمام‌شده نسبت به دیگر سنگ‌های سخت مانند گرانیت و کوارتز می‌شود. البته از سنگ‌های دیگر مانند آهک، دولومیت و مرمر هم در سنگ آنتیک پشت بخاری، سنگ آنتیک نمای بیرون ساختمان و غیره استفاده می‌شود که زیبایی و طرفداران خاص خود را دارد.

سنگ انتیک مقاومت و دوام بالایی دارد، و ضایعه بودن آن اصلا به معنی کیفیت پایین نیست. بلکه برعکس، انواع سنگ آنتیک مانند سنگ آنتیک سه بعدی و… از کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند. این موارد، نصب سنگ آنتیک پشت تلویزیون و سایر مدل‌ها را تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی می‌کند که علاقه زیادی به طبیعت دارند، و خواهان آوردن آن به محیط زندگی هستند.

سنگ آنتیک

سنگ های آنتیک رو کجا نصب کنیم بهتره؟

سنگ های آنتیک بیشتر برای دکورهای داخلی استفاده میشود یعنی سالن های پذیرایی ، ورودی های ساختمان ، کنار آینه ، ستون ها ، قاب های دیواری پارکینگ و …

برای نمای زیباتر و شیک تر توصیه میشود در کنار گلدان های بزرگ استفاده شود.

شیوه نصب :

سنگ آنتیک بر خلاف دیگر سنگ های نیاز به تخریب و بازسازی زیادی ندارد.

سنگ آنتیک با چسب کاشی و سیمان به دیوار میچسبد و نصب تقریبا آسانی دارد ولی دقت بالایی مطلبد.

برای نصب سنگ آنتیک دیوار پشت کار حتما باید صاف باشد تا مقدار چسب و ملات مصرفی کم شود.

بهترین مقدار ملات و چسب مصرفی برای چسبیدن محکم تر سنگ به دیوار ۳ الی ۵ میلیمتر میباشد.

اینکه کمتر از ۳ میل ملات زود خشک شده و چسبندی خود را از دست میدهد و بیشتر از ۵ میل ملات زیاد شده و خشک شدن چسب و ملات به تاخیر میافتد و خوب نمیچسبد.

بهترین زیرسازی برای چسباندن سنگ های آنتیک سیمان کاری صاف و یا سنگ های صاف قدیمی میباشد.

چسباندن روی سطح کاشی و سرامیک نیز بسیار عالی و محکم خواهد شد.

اما توجه داشته باشید بر روی سطوحی که زیر آن گچ کار شده باشد توصیه نمیشود مگر آنکه جای خشک باشد بدون رطوبت و یا گچ ها تراشیده شده باشد از سطح دیوار.

سنگ آنتیک

انواع سنگ آنتیک نما و دکوراسیون داخلی

سنگ آنتیک گرانیتی:

سنگ گرانیت سخت و محکم هستند و مقاومت بالایی در برابر آب دارند ظاهر متفاوت این نوع سنگ باعث زیبایی منحصر به فرد است. این سنگ به دلیل کار نهایی است که بر روی سطح آن انجام می‌شود و به صورت چکشی، صیقلی، تیشه‌ای و کلنگی دیده می‌شوند که نوع صیقلی آن ظاهر زیباتری دارد و به خوبی رنگ و انعکاس نور را نمایش می‌دهد. در صورت استفاده از سنگ‌های گرانیت سوخته و گرانیت‌های صیقلی در کنار یکدیگر زیبایی سنگ به وجود آمده چند برابر می‌شود.

سنگ آنتیک گرانیتی نسبت به انواع سنگها گران‌تر است چون هزینه استخراج و صیقل دادن گرانیت بالاست به همین دلیل بیشتر برای کف سازی استفاده می‌شوند.

سنگ‌های آنتیک ماسه‌ای:

سنگ آنتیک ماسه‌ای انواع مختلفی دارد. اگر ماسه‌ها با کمک کربنات کلسیم به هم بچسبد نوع آهکی و اگر با سیلیس به هم وصل شود نوع سیلیسی آن به وجود می‌آید.

سنگ آنتیک تراورتن:

سنگ تراورتن از تراکم املاح چشمه‌های آب گرم به وجود می‌آید. سنگ تراورتن نسبت به سنگ‌های گرانیتی و کوارتزیت دارای مقاومت پایین‌تری است و سختی کمی دارد که به راحتی می‌توان آن را برش داده و ساب زد. تراورتن بلوری است و ظاهری زیبا دارد و علاوه بر چگالی زیادی که دارد، دارای تخلخل است و این ویژگی باعث می‌شود تا به صورت کامل به ملاط بچسبد. سنگ آنتیک به وجود آمده از تراورتن زیبایی خاصی به آشپزخانه و نمای خارجی خانه می‌دهد. از این نوع سنگ در اپن آشپزخانه و باغچه‌های تزئینی هم استفاده می‌شود.

سنگ آنتیک مالون:

سنگ مالون نوعی سنگ کاملاً تراش خورده است که بعد از استخراج با پتک به بخش‌های منظم تبدیل می‌شود. نوع آنتیک مالون برای نمای ساختمان بسیار کاربرد دارد. همچنین در نماسازی محوطه، سنگ فرش‌ها و پله ها، جدول سازی ها، طاق‌های زیرین دالان ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سنگ آنتیک قیچی:

سنگ قیچی از قطعه‌های سنگ تراورتن و مرمر و … در رنگ‌های مختلف به وجود می‌آید. این سنگ در دکوراسیون داخلی جزء پرکاربردترین متریالی است که می‌توان از آن‌ها در کنار کاغذ دیواری، ترموود و غیره استفاده نمود.

سنگ پازل آنتیک:

سنگ جدید پازل از قطعات کاملاً منظم سنگ‌ها ساخته می‌شود و بیشتر مورد کاربرد در دکوراسیون نمای ساختمان‌های است. سنگ‌های پازل انواع مختلفی شامل زنجیره‌ای، توری قیچی، لب پر دارند که می‌توانید با توجه به سلیقه خود نمونه‌های مختلف را انتخاب کنید.

صحبت آخر:

سنگ های آنتیک زیبایی خاصی به نمای داخلی و خارجی ساختمان میدهد و از این رو کیفیت در این مورد بسیار مهم است.

شما میتوانید برای خرید بدون دغدغه و با کیفیت از طریق اپلیکشن تموک اقدام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *